ЗА ЧОТИРИ ДЕСЯТИХ СЕКУНДИ

 

Побажання, узяте, як епіграф:

 

«Успіхів в опануванні самого важкого

в технічному плані виду спорту

 

                                                                                       Артем Уточкін, тренер з настільного тенісу

 

РОЗМИНКА

Спорт - винахід давній і дуже корисний. За тисячоліття історії людства, що минули,   різновидів його було вигадано багато. І кожен з тих, хто живе на нашій матінці Землі, хто усвідомлює важливість та користь від зайнятть спортом, неодмінно обере собі з цього «виру» те, що йому інтересніше всього, що його серцю миліше, що його душі приємніше.

Мені ось дуже сподобався настільний теніс. Хтось, можливо, запитає - а чому? Багато з нас в дитинстві грали в нього на подвірї. «Пінг-пінг» і є «пінг-понг».  І що у ньому такого визначального?

І я так думав колись. Помилявся я, хлопці!

Про те, як може змінитися життя людини, просто кажучи, як може розквісти та заблищати  новими фарбами його «життя-буття» після того, як у 40 років він нарешті вирішив виправити свою помилку, і буде розказано тут.

Тільки зайнявшись серйозно настільним тенісом, розпочавши регулярно тренуватися, зрозумів я, наскільки невмілий, повільний, як «туго» міркую. Загалом, тільки розпочавши грати в цю гру, усвідомив ваш покірний слуга, що тілом своїм він керував раніше дуже таки погано!

Настільній теніс - гра, що вимагає володіння майже миттєвою реакцією. Вас, шановні читачі, можливо, заінтригувала назва мого оповідання? Так ось, чотири десятих секундице час, який минає між двома ударами у відповідь по м’ячу суперників, що знаходяться по різні боки столу для гри у настільний теніс. За цю мить треба зміркувати, куди і як б’є твій супротивник, пересунутися в необхідне місце та приготуватися до прийняття його удару. Треба усе це встигнути зробити за цю мить! Інакше розіграш програно, очко присуджено супернику. Матч в настільному тенісі складається із сетів. Всього їх може бути 3, 5 або 7. Відповідно, в першому випадку грають до двох виграних сетів одним з учасників, в другому - до трьох, в третьому - до чотирьох. В наш час звичайно грають максимум п’ять сетів в матчі. Але матчі в такій швидкісній грі, як настільний теніс, навіть у цьому випадку тривають недовго. Да, забув написати про те, що сет виграє той гравець, котрий першим набере 11 очок. Ну, а якщо ж вийде так, що обидва гравці наберуть по 10 очок, то гра буде продовжуватися до тих пір, поки один із учасників не досягне відриву в 2 очки від свого суперника.

Важко на словах передати красу цієї прекрасної гри. Це треба - побачити! Гра професіоналів просто вражає. З якою точністю, швидкістю та обертанням вони скеровують м’яч в потрібну точку половини столу супротивника! І все це ж робиться не «на вдачу», а продумано від початку і до кінця.

Про що ж тут тоді розповідати? Це ж буде схоже з тим, якби людина, що спробувала на смак чудове вино, пояснювала б іншій, яка іще не встигла цього зробити, як це було прекрасно. Але, як би не було це важко - спробую!

Настільний теніс має багато нюансів, котрі корисно знати всім, що займаються їм. А також і усім іншим, які хоч і не займаються, але є небайдужі до цього виду спорту. Їм же, певне, було б цікаво взнати, як та чим досягається така майстерність, котра чимось навіть схожа на циркове мистецтво? Ось оці-то нюанси я й спробую «висвітлити» тут. За п’ять своєрідних «сетів», на які вирішив «розбити» своє оповідання - по аналогії з матчами. І за один тайм-аут (так називається законна перерва на відпочинок, тривалістю в одну хвилину, яку має право взяти один раз за матч кожен із учасників).

Постараюся, щоб сети ці були, кяк у грі - блискавичні, енергійні та видовищні (пардон, читабельні)!

А допоможе мені в цьому тренер Артем Уточкін, слова якого я взяв як епіграф до свого оповідання.

Отже - до столу, хлопці! Зіграємо?!

Олександр Котлов,

м.Львів,

 

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.rankdegt@gmail.com