Регламент переходу гравців ФНТУ

                                          Регламент переходу гравців ФНТУ на території України та за її межами

I. Загальні положення

Термінологія і скорочення , які використовуються в цьому регламенті:
•    Процес переходу гравців  Процес проведення переговорів, укладання або розрив договорів між суб’єктами процесу (КНТ, гравцями).
•    КНТ                                      Клуб настільного тенісу ( у залежності  від контексту – клуби настільного тенісу)
•    ФНТУ                                   Федерація настільного тенісу України
•    Регламент                            Регламент переходу гравців між тенісними клубами на території України і за її межами
•    Вступ до КНТ                      Законодавчо коректне укладання договору (чи іншого документу) між гравцем та КНТ , яке є основою для вступу гравця у КНТ
•    Гравець                                Суб’єкт процесу
•    Вільний агент                      Гравець, який не має діючого договору з жодним КНТ

II. Право на перехід гравців

2.1. Кожен гравець має право на самостійний перехід  з одного клубу до іншого після закінчення спортивного сезону за умови завершення терміну дії  чи розриву за взаємною згодою договору між гравцем та КНТ.
2.2. Кожен гравець має право на самостійний вступ у КНТ у будь який час, якщо у нього в поточному сезоні не було діючого договору з іншим КНТ.
2.3. Гравці, у яких не закінчилася дія договору, мають право на перехід  тільки після домовленості на перехід трьох сторін: обох клубів та гравця. 
 Якщо сторони не досягли згоди, остаточне вирішення питання  належить виконкому ФНТУ (у терміновому випадку – директорату ФНТУ) за поданням СТК.
2.4. У випадку суттєвих порушень умов договору клубом, в якому перебуває гравець, він повинен подати заяву до ФНТУ (у виключних випадках – до суду), і при отриманні позитивного рішення він стає вільним агентом.
2.6. Гравець, який вступає до КНТ безпосередньо з ДЮСШ, спортивного інтернату та інших подібних закладів, зобов’язаний підписати договір на строк не менше , ніж на три роки.

III. Одержання дозволу на перехід

3.1. У випадках, не вказаних у розділі II Регламенту, право на дозвіл на перехід гравця з одного КНТ до іншого КНТ належить виконкому ФНТУ.
3.2. Виконком ФНТУ може відмовити у дозволі на перехід, якщо гравець, який має бажання перейти в інший клуб, не виконує своїх зобов’язань по відношенню до КНТ, з яким у нього є підписаний, чи був підписаний  договір, (але який розірваний КНТ на законній основі); Указана відмова дійсна на протязі поточного року.
3.3. У випадку відмови на перехід, ФНТУ має аргументувати своє рішення на основі документальних підстав.
3.4. Для вирішення питання переходу гравця з одного клубу в інший у виконком ФНТУ мають бути представлені такі документи:
-    особиста заява спортсмена,
-    згода клубу на його перехід,
-    запит клубу ,  в який він переходить,
-    копія платіжних доручень про перерахування компенсаційних виплат.
Термін подання документів на перехід – до 1 січня поточного року.

IV. Система компенсації при переходах

4.1. КНТ, в який переходить гравець, має виплатити КНТ, з якого переходить гравець, компенсацію, за домовленістю, у межах:
а) Клубу Супер-ліги (ч)  -  до 11 000грн.;
б) Клубу Супер-ліги (ж)  – до 8 000 грн.;
в) Клубу Вищої ліги (ч)  –  до 5 300 грн.:
г) Клубу Вищої ліги (ж)  -  до 2 700 грн.
4.2. КНТ, у який переходить гравець, повинен виплатити ФНТ компенсацію у таких розмірах:
а) Клуб Супер-ліги  (ч.., ж.)  – 10% від суми компенсації за перехід;
б) Клуб Вищої ліги (ч.., ж..) – 10% від суми компенсації за перехід.
4.3. Клуби нижчих ліг виплачують компенсацію за домовленістю між собою.
4.4. Клуб, який запрошує спортсмена безпосередньо із спортивної дитячо-юнацької школи або спортивного інтернату, повинен виплатити матеріальну допомогу тренеру або тренерам , які його готували, у сумі, еквівалентній 500 у.о. За перехід із клуба, який підготував майстра спорту – 500 у.о. За гравця, який входить у збірну команду України, КНТ, в який він переходить, виплачує ДЮСШ суму, еквівалентну 800 у.о.

V. Перехід з КНТ у зарубіжні КНТ.

5.1. Для переходу гравця із вітчизняного КНТ у зарубіжний КНТ, йому необхідно отримати у ФНТУ міжнародний трансфертний сертифікат (ліцензію) вартістю 200 у.о.
5.2. Вартість сертифікату, який отримує при переході до зарубіжного КНТ гравець, що входить до списку збірної команди України,  становить 1000 у.о., при продовженні – 200 у.о. на рік.
5.3. Право на отримання міжнародного сертифікату мають усі спортсмени віком, старші  22 років, якщо вони мають дозвіл від свого клубу.
5.4. У виняткових випадках міжнародний трансфертний сертифікат може отримати і гравець, який не направляється  ні в в один із  зарубіжних центрів для підвищення своєї майстерності.
У такому випадку  питання вирішується на засіданні виконкому ФНТУ у  присутності самого гравця, особистого тренера і представника зацікавленої сторони.
У випадку, якщо гравець є членом збірної команди України, має бути  присутнім старший тренер відповідної збірної команди.
Для вирішення вище перелічених у цьому розділі  питань, виконкому ФНТУ мають бути представлені такі документи:
-    особиста заява спортсмена,
-    підтвердження  від “центру”, куди він направляється,
-    документ, що засвідчує його фінансове забезпечення,
-    особиста заява його тренера, де вказується, що він бере на себе зобов’язання бути офіційним представником ФНТУ у цьому центрі.
VI. Вступ регламенту в дію
          Даний регламент вступає в дію з дня прийняття Постанови.